Спортивне свято на фестивалі «Перлини Слобожанщини»

Кожен бажаючий може безкоштовно постріляти з лука, кинути спис, позмагатися зі спортсменами інших дисциплін.

Дякуємо за відео Олександрові Григорову — автору й ведучому телепрограми «Спортивний інтерес».

Наш фестиваль звертає спільну увагу на одні з найдавніших видів спорту – метання, адже саме метання й біг зародилися на найранішньому етапі розвитку людства та еволюціонували разом з людьми.

Перші люди полювали, кидаючи каміння, що тепер переросло в метання ядра і молота. Згодом розпочали полювання за допомогою загостреної палиці зараз це стало метанням списа. Пізніше з тією ж метою стали використовувати лук та арбалет.

Метання списа було не тільки частиною полювання, а й військових дій, щоправда, тоді потрібно було вразити конкретну ціль. Метання списа перебувало у програмі змагань на Олімпійських іграх у Стародавній Греції. На сучасних Олімпійських іграх метання списа з’явилося у 1908 році. Спортивний варіант метання списа передбачає змагання тільки з дальності кидка. Спортсмени використовують списи, що є набагато легшими за бойові, позаяк вони змагаються на дальність, а не на влучність.

Також, цікавою є й еволюція лука зі стрілами; тепер це Олімпійський вид спорту, а колись лучництво було виключно військовим умінням.

Авжеж, у наш час зовнішній вигляд і лука, і списа змінилися. На фестивалі буде представлено показові виступи легкоатлетів у метанні списа, штовханні ядра, стрільбі з лука та арбалета. Саме на нашому фестивалі ВПЕРШЕ гості зможуть побачити еволюцію цих снарядів та дізнатися багато нового про спорт і про наших харківських спортсменів. І кожен бажаючий зможе безкоштовно випробувати себе у будь-якому з цих видів спорту. А на переможців чекатимуть призи.

І ще один сюрприз для гостей Фестивалю — це показові виступи харківських спортсменів. На святі будуть присутні лучники, легкоатлети, борці. Адже стрільба з лука, штовхання ядра, метання списа та боротьба — це ті види спорту,з якими людство було обізнаним з найдавніших часів.

Цікаво побачити, яким чином змінювалося спорядження спортсменів та воїнів, як лук став спочатку арбалетом, а потім — спортивним луком, а важкий спис лицаря — легкоатлетичним списом.

Понад тим, кожен охочий зможе і сам стати справжнім спортсменом, метнувши списа, стріляючи з арбалета або лука, а може й перемогти у спортивній боротьбі.

Спортивне свято чекає на вас!