На думку багатьох дослідників, аланські воїни були заможним станом. Це була військова еліта і передові загони Хазарського каганату.
У катакомбних похованнях Салтово-маяцької культури археологи знаходять залишки прикрас та озброєння аланських воїнів. Одним з відомих художників-реконструкторів зовнішнього вигляду воїнів Хазарського каганату, є Олег Федоров.
За результатами досліджень поховань Салтово-маяцької культури, аланські воїни Хазарського каганату мали таке озброєння:
- складний лук з кістяними накладками у шкіряному налуччі;
- стріли у дерев’яному (нерідко обтягненому шкірою) тулі із залізними скобами;
- слабковигнута шабля;
- саадачний (стрілецький) пояс із застібкою гаком;
- вузький клинок (прямий, двосічний);
- келеп (короткодержакова холодна зброя із основним ударним елементом у вигляді сокири та молотком на обуху із вушком для закріплення руків’я);
- обушок (зброя у вигляді короткої палиці, на одному кінці якої підвішена на короткому паску або ланцюжку металева куля або шматок щільної та важкої кістки [частіше з рогу лося] яйцеподібної форми із залізним пробоєм всередині);
- спис;
- шолом – найчастіше металевий, купол якого зібрано із декількох частин.
Благодійний Фонд «Харків з тобою» та оргкомітет фестивалю «Перлини Слобожанщини: Верхній Салтів. Аланські витоки» дякують художнику військово-історичної реконструкції Олегу Федорову за дозвіл на використання його малюнків-реконструкцій в інформаційних матеріалах фестивалю.
Аланський лучник Хазарського каганату, IX — початок X століття. За матеріалами С.А.Плетневої, Дмитрієвський археологічний комплекс Салтово–маяцької культури, катакомба №55. Художник – Олег Федоров.